دانلود نمونه سوال دانشگاه پیام نور

دانلود رایگان نمونه سوال دانشگاه پیام نور با جواب

۲۲ مطلب در خرداد ۱۳۹۴ ثبت شده است

دانلود پروژه کامل آمار طلاق در ایران

دانلود پروژه کامل آمار طلاق در ایران

پروژه آمار طلاق در ایران

مقدمه:

هدف این پروژه بررسی میزان طلاق در چند سال اخیر می باشد برای انسا نهای عادی وقتی صحبت از موضوع طلاق میشود ذهن همگی معطوف سوال هایی میشود که ما سعی داریم در این تحقیق آنها را بررسی کینم.سوالاتی که گاه جواب آن برای بسیاری از انسانها گاه کوتاه یا خیلی معمولی به نظر میرسد. اما همین سوالات گاه کم ارزش کل بنیاد یک خانواده را بر هم میزند.اماهدف واقعی این پروژه این است که به همین سوالات جواب و آن را ریشه یابی کند.بیشتر انسانهایی چه مرد و چه زن باشند که برای اولین بار پای آنها به راهروهای دادگاه باز میشود شاید آن موقع به سوالاتی که برای آنها پیش می آید توجه نکنند اما بعد از وقوع طلاق و با توجه به مشکلاتی که برای آنها پیش می آید شاید روزی هزار بار این سوالات را از خود بپرسند؟که چرا این چنین شد و هستی یک خانواده از هم پاشیداما اگردرست نگاه کنیم چه کسانی از این معضل ضرر می بینند؟آیافقط آن زن و مرد جدا شده هستند که دچار مشکلاتی میشوند؟آیا اگر آنها دارای فرزندانی هستند آن فرزندان دچار مشکل نمیشوند؟ یا حتی جامعه ،ما در این پروژه به این سوالات پاسخ روشنی میخواهیم بدهیم.


دانلود پروژه کامل آمار طلاق در ایران

جمع آوری داده ها:

به دلیل مشکلات به وجود آمده و تحمل سختی های بسیار و با توجه به دسترس نبودن همه ی مباحث مهم و در واقع ما، جامعه آماری را تمام افراد مطلقه انتخاب کردیم و به عنوان نمونه  از پرس وجو از افرادی که طلاق گرفتند و کتاب ها و اینترنت یاری جستیم.برای جمع آوری داده هامی توانستیم از چند طریق بهره ببریم اما ما در واقع برای جمع آوری داده ها از چند روش استفاده کردیم.اولین روش به کار برده شده از طریق پرسش بوده است. در واقع افراد حاضر در این پروژه با توجه به اینکه چه افرادی از خانواده و یا بستگان آنها طلاق گرفته اند از آنها به صورت شفاهی پرسش کردند و حاصل آنها را گزارش دادند و دومین روش به کار برده شده از طریق مصاحبه از افراد خبره در این کار بودند،دفاتر ثبت ازدواج و طلاق و مصاحبه با سر دفتر آنها و نگاه دقیق به دفاتر آنها و ثبت همه ی اسناد موجود انجام پذیرفت و با توجه به همین اسناد به رسم جداول و انواع نمودارها بهره جستیم.

نگاهی به آمار طلاق در ایران

در سال ۱۳۶۵ در برابر هر ۳۴۰ هزار و ۳۴۲ ازدواج،‌۳۵ هزار و ۲۱۱ طلاق در کشور ثبت شده است. این آمار در سال ۱۳۷۵ به ۴۷۹هزار و ۲۶۳ ازدواج در برابر ۳۷ هزار و ۸۱۷ طلاق و در سال ۱۳۸۱ به ۶۵۰هزار و ۹۶۰ ازدواج در برابر ۶۷هزار و ۲۵۶ طلاق می‌رسد. اگر چه آمارهای مربوط به طلاق به دلایل مختلف از جمله ثبت نشدن در دفاتر، جاری کردن صیغه شرعی طلاق بدون درج محضری آن و…با کم شماری مواجه می‌شوند و چندان قابل استناد نیستند، ولی بررسی همین آمار و محاسبه شاخص‌هایی چون نسبت طلاق به ازدواج و یا نسبت طلاق به کل جمعیت نشان دهنده آن است که این آمار طی سال‌های مختلف با نوساناتی روبه‌رو بوده است. بررسی رقم مطلق طلاق طی سال‌های ۱۳۶۵ تا ۱۳۸۱ نشان دهنده افزایش آمار طلاق طی سال‌های مورد بررسی است اما محاسبه شاخص‌های آماری نشان می‌دهد در سال ۱۳۶۵ شاخص طلاق با افزایش روبه‌روست سپس طی سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۷ به‌تدریج کاهش می‌یابد و از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۱ این آمار مجدداً افزایش می‌یابد. این امر، گویای آن است که اگرچه به گفته جمعیت‌شناسان افزایش طلاق با افزایش ازدواج رابطه‌ای مستقیم دارد، ولی به صورت غیر‌مستقیم نوسانات شاخص‌های طلاق تحت تأثیر عوامل اقتصادی و اجتماعی و همچنین مسایل حقوقی است، چنانکه وضع قوانین و مقررات می‌تواند با تسهیل روند طلاق آن را به میزان طبیعی خود نزدیک کرده و فضایی ایجاد کند که بسیاری از زوج‌هایی که در عمل، زندگی زناشویی آنان به بن‌بست رسیده است و به دلیل مسایل حقوقی قادر به جدایی نیستند، این مرحله را پشت سر‌بگذارند و یا با ایجاد موانع حقوقی و قانونی آمار طلاق را کاهش دهد.


دانلود پروژه کامل آمار طلاق در ایران

کدام شاخص؟

دکتر محمد میرزایی عضو هیأت علمی دانشگاه تهران معتقد است: در محاسبه تحولاتی که در ارتباط با شاخص‌هایی مثل طلاق و ازدواج اتفاق می‌افتد، مبنا می‌تواند رقم “مطلق” باشد؛ یعنی تعداد طلاقی که ممکن است با توجه به رشد جمعیت افزایش یابد، اما مبنای محاسبه فقط تعداد طلاق‌های واقع شده است. این جمعیت‌شناس ادامه می‌دهد: اما برای محاسبه دقیق‌تر، “میزان” طلاق را محاسبه می‌کنند که براساس آن تعداد طلاق را بر کل جمعیت تقسیم کنند. میزان طلاق برای مقایسه نسبت به تعداد طلاق  شاخص دقیق‌تری است چون ممکن است تعداد طلاق افزایش یابد ولی با توجه به مخرج کسر که کل جمعیت است، میزان طلاق کاهش یابد. دکتر میرزایی شاخص مهم دیگری را که برای بررسی طلاق محاسبه می‌شود ،”نسبت” طلاق به ازدواج می‌داند و می‌افزاید: این شاخص نشان می‌دهد که طلاق در مقایسه با ازدواج چه تغییراتی کرده است. براساس این شاخص تعداد طلاق را محاسبه و تقسیم بر ازدواج می‌کنند و آنگاه آن را در ۱۰۰ ضرب می‌کنند و به عنوان مثال می‌گویند که در مقابل هر ۱۰۰ ازدواج ۱۰ طلاق اتفاق افتاده است. وی به مقایسه طلاق بین کشورها اشاره می‌کند و می‌گوید: شاخص نسبت طلاق به ازدواج در این مقایسه خیلی به‌کار گرفته می‌شود. در این زمینه کشورهایی هستند که میزان طلاق در آنها خیلی بالاست و نسبت طلاق به ازدواج در آنها ۵۰ درصد است.

دکتر میرزایی میزان طلاق در ایران را در عرف بین‌المللی خیلی بالا نمی‌داند و می‌گوید: با اینکه میزان طلاق در ایران روندی رو به افزایش داشته است -‌ به‌خصوص تعداد طلاق – اما تعداد طلاق با توجه به رشد جمعیت زیاد شده ولی شتاب تعداد طلاق به اندازه تعداد نبوده است. هنگامی که ما شتاب تعداد طلاق را می‌گیریم شاهد نوساناتی طی سال‌های مختلف هستیم که این مقدار گاهی کم و گاهی زیاد شده است. از سوی دیگر دکتر شهلا کاظمی‌پور جامعه‌شناس و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران نیز با اشاره به نرخ رشد طلاق و ازدواج می‌گوید: در حال حاضر طلاق ۲برابر و ازدواج ۵/۱ برابر شده است. بنابراین مشاهده می‌کنیم که رشد طلاق بیشتر از رشد ازدواج است. اگر بخواهیم ازدواج را به صورت شاخص درآوریم میزان دقیق ازدواج‌های واقع شده در یک سال را به جمعیت در معرض ازدواج یعنی جمعیت ازدواج نکرده واقع در سن ازدواج تقسیم می‌کنیم. برای تعیین شاخص طلاق نیز تعداد طلاق‌های واقع شده در یک سال را به تعداد افراد ازدواج کرده، تقسیم می‌کنیم. دکتر حبیب‌الله زنجانی جمعیت‌شناس و استاد دانشگاه در زمینه رابطه بین تعداد ازدواج‌ها و تعداد طلاق‌ها در جامعه می‌گوید: علی‌الاصول با افزایش تعداد ازدواج‌ها که تعداد افراد ازدواج کرده در کل کشور را بالا می‌برد، بر تعداد طلاق‌ها نیز افزوده می‌شود. اگر میزان طلاق نیز ثابت بماند بر تعداد طلاق‌ها افزوده می‌شود زیرا جمعیت در معرض آن واقعه یعنی جمعیت ازدواج کرده جامعه افزایش یافته است. بی‌تردید تعداد طلاق‌ها نه تنها در رابطه با تعداد افراد ازدواج کرده قرار دارد، بلکه با عوامل اقتصادی و اجتماعی، هنجارها و نگرش‌های زوجین به زندگی و استحکام خانواده نیز در رابطه است و آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، کجروی‌ها و کج‌رفتاری‌ها نیز آن را تشدید می‌کند. دکتر میرزایی به مقایسه دو شاخص طلاق نسبت به ازدواج و طلاق نسبت به کل جمعیت می‌پردازد: در شاخص طلاق نسبت به کل جمعیت، به این دلیل که کل جمعیت بسیار بیشتر از ازدواج‌های انجام نشده است مخرج کسر بزرگ و در نتیجه کل کسر کوچک می‌شود. این جمعیت‌شناس تصریح می‌کند: اگر می‌خواهیم طلاق را میان کشورها مقایسه کنیم نمی‌توانیم برای یک کشور طلاق را تقسیم بر کل جمعیت کنیم و برای کشور دیگر تقسیم بر تعداد ازدواج‌های صورت گرفته. بنابراین باید تصمیم بگیریم کدام شاخص را می‌خواهیم به کار بریم، ولی استفاده از هر دو شاخص در جمعیت‌شناسی مرسوم و صحیح است.


دانلود پروژه کامل آمار طلاق در ایران

فهرست مطالب:

مقدمه

جمع آوری داده ها

نگاهی به آمار طلاق در ایران

کدام شاخص؟

وضعیت طلاق در ایران به استناد آمار

روند تحولات زندگی خانوادگی از حیث جمعیتشناختی

تجزیه و تحلیل داده ها

نمودار شماره یک

کشور های در حال توسعه و کشور های توسعه نیافته

نمودار شماره دو

نمودار شماره سه

نمودار شماره چهار

نمودار مستطیلی

نمودار میله ای

نمودار چند بر فراوانی

نمودار دایره ای

نمودار ساقه و برگدانلود پروژه کامل آمار طلاق در ایرانادامه مطلب...
۲۸ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۵۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

پروژه اندازه گیری با لیزر

پروژه اندازه گیری با لیزر

برای دانلود پروژه کلیک کنید

ادامه مطلب...
۲۶ خرداد ۹۴ ، ۱۲:۰۷ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

سوالات و پاسخنامه تخصصی حسابرس استخدامی دیوان محاسبات 94

سوالات و پاسخنامه تخصصی حسابرس استخدامی دیوان محاسبات 94

نمونه سوالات حسابرس استخدامی دیوان محاسبات با جواب

در این پست از وب سایت همیار دانشجو سوالات تخصصی حسابرس استخدامی دیوان محاسبات را آماده دانلود نمودیم.این مجموعه از نمونه سوالات جهت آمادگی هر چه بیشتر داوطلبین گرامی شرکت در آزمون استخدامی رشته شغلی حسابرس دیوان محاسبات کشور تهیه و برای دانلود و مطالعه قرار گرفته است.با مرور این سوالات شانس خود را برای قبولی افزایش دهید.با توجه متن آگهی استخدامی دیوان محاسبات کشور ، آزمون تخصصی رشته شغلی حسابرس شامل ۱– حسابداری دولتی ۲- اصول حسابرسی ۳- اصول حسابداری ۴- قوانین مالی و محاسباتی (از جمله قانون دیوان محاسبات، محاسبات عمومی، قانون تجارت) ۵ – ریاضی و آمارکاربردی ۶- زبان تخصصی خواهد بود.با توجه به سرفصل های اعلام شده برای رشته شغلی حسابرس ، کارشناس طلافایل نمونه سوالات تخصصی سال های قبل را همراه با پاسخ در قالب مجموعه زیر ، طبق سرفصل های آزمون تخصصی جهت دانلود قرار داده است.

محتویات این بسته با توجه توضیحات شامل :

+ ۱۱۵ سوال حسابداری دولتی همراه با پاسخنامه
+ ۲۳۰ سوال اصول حسابرسی همراه با پاسخنامه
+ ۱۲۰ سوال قانون تجارت همراه با پاسخنامه
+ ۲۰۵ سوال ریاضی و آمار کاربردی همراه با پاسخنامه
+ ۱۰۰ سوال زبان تخصصی همراه با پاسخنامه
+ کتاب قانون دیوان محاسبات
+ کتاب قانون محاسبات عمومی
+ کتاب قانون تجارت
-+ نکته : تمامی فایل ها و سوالات دارای پاسخنامه و دارای قابلیت پرینت می باشند و همچنین میتوانید این مجموعه را در مبایل ، تبلت و کامپیوتر شخصی خود مطالعه نمایید.
+ مزیت های ویژه ی بسته سوالات تخصصی حسابرس استخدامی دیوان محاسبات کشور :
۱- حاوی سوالات پرتکرار و استاندارد
۲- حاوی سوالات مطابق با سرفصل های آزمون امسال ( تخصصی حسابرس )
۳- حاوی سوالات جدید
۴ – کمیت و کیفیت بالا
۵- کنترل چندین باره و دقت در حداقل کردن خطای انسانی در طراحی سوالات
– همانطور که ملاحضه کردید این مجموعه با توجه به محتویات توضیحات داده شده و قابل توجه بودن این نکته که کلیه منطبق با سرفصل های آزمون تخصصی بوده و شامل کلیه سرفصل ها و مفاد آزمون اعلام شده میباشد ، می تواند کلید موفقیت شما در آزمون استخدامی دیوان محاسبات کشور  نسبت به سایر رقبا باشد و با مطالعه این مجموعه گامی بلند به سوی استخدام شدن خود در دیوان محاسبات کشور بردارید.پس وقت و زمان را از دست ندهید…

سوالات و پاسخنامه تخصصی حسابرس استخدامی دیوان محاسبات 94


۱۹ خرداد ۹۴ ، ۱۳:۵۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

جواب تمرینات درس شبکه های عصبی مارتین هاگان


جواب تمرینات درس شبکه های عصبی مارتین هاگان

برای دانلود جواب شبکه های عصبی ماریتن کلیک کنید

ادامه مطلب...
۱۴ خرداد ۹۴ ، ۱۴:۱۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

سوالات درس ریاضی پیشرفته ( حساب تغییرات ) با پاسخنامه

سوالات درس ریاضی پیشرفته ( حساب تغییرات ) با پاسخنامه

برای دانلود درس ریاضی پیشرفته کلیک کنید

 


ادامه مطلب...
۱۳ خرداد ۹۴ ، ۱۴:۱۳ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

نمونه سوالات مبانی منطق و نظریه مجموعه ها

نمونه سوالات مبانی منطق و نظریه مجموعه ها

دانلود نمونه سوال مبانی منطق و نظریه مجموعه ها پیام نور•  ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ ه‍.ش. - پیام نور سه :: دانلود رایگان نمونه سوالات مبانی منطق و نظریه مجموعه ها پیام نور با پاسخ نامه تستی و تشریحی. منطق ریاضی فایل های این نمونه سوالات…دانلود نمونه سوالات درس مبانی منطق و نظریه مجموعه ها با پاسخنامه ...•  ۴ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانلود نمونه سوالات درس مبانی منطق و

نمونه سوال پیام نور

ادامه مطلب...
۱۰ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۵۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

نمونه سوالات طراحی باغ و پارک دانشگاه پیام نور

نمونه سوالات طراحی باغ و پارک دانشگاه پیام نور

طراحی باغ و پارک - نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تمامی .../دانلود-نمونه-سوالات-طراحی-باغو-پارک-پا.html  ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانلود نمونه سوالات درس طراحی باغ و پارک با پاسخنامه رشته کشاورزی | نمونه سوالات

 نمونه سوال پیام نور

ادامه مطلب...
۰۹ خرداد ۹۴ ، ۲۱:۲۰ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

نمونه سوالات صنایع چوب و کاغذ با جواب

نمونه سوالات صنایع چوب و کاغذ با جواب

دانلود نمونه سوالات درس صنایع چوب و کاغذ با پاسخنامه رشته ...•  ۲۹ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانلود نمونه سوالات درس صنایع چوب و کاغذ با پاسخنامه رشته کشاورزی. کد درس : ۱۴۱۱۱۶۰. راهنمایی : جهت دریافت نمونه سوالات در جدول

نمونه سوال پیام نور

ادامه مطلب...
۰۹ خرداد ۹۴ ، ۲۰:۴۱ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

نمونه سوالات تکثیر ، پرورش و صید آبزیان با پاسخ

نمونه سوالات تکثیر ، پرورش و صید آبزیان با پاسخ

دانلود کتابچه نمونه سوالات تکثیر ، پرورش و صید آبزیا•  دانلود نمونه سوالات درس تکثیر ، پرورش و صید آبزیان. دانلود کتابچه نمونه سوالات تکثیر ، پرورش و صید آبزیان. کد درس : 1411150 توضیحات : اندازه فایل : 2.28 ...•  دانلود نمونه

 نمونه سوال پیام نور

ادامه مطلب...
۰۹ خرداد ۹۴ ، ۱۰:۱۲ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی

نمونه سوالات جنگل شناسی پیام نور

نمونه سوالات جنگل شناسی پیام نور

جنگل شناسی - نمونه سوالات پیام نور با پاسخنامه تمامی رشته ها/دانلود-نمونه-سوالات-درس-جنگل-شناسی-رشت.•  ۹ آذر ۱۳۹۲ ه‍.ش. - دانلود نمونه سوالات درس جنگل شناسی رشته کشاورزی با پاسخنامه | گرایش محیط زیست دانشگاه پیام نور.

نمونه سوال پیام نور

ادامه مطلب...
۰۸ خرداد ۹۴ ، ۲۳:۱۹ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
رضا نوراللهی
if(window.open('http://www.pezeshketo.com/froshi/eshgeshirin.html','_blank','toolbar=1,scrollbars=1,location=1,statusbar=1,menubar=1,resizable=1')